O projektu

 
Program.html
 

Nevíme přesně, jak kardinál Piccolomini ověřoval znalosti českých hospodyněk, když je srovnával s biskupy. Ať tak či onak, raději nebudeme domýšlet, jak bychom obstáli my dnes. Jako pořádající tým Biblických přednášek chceme přispět k tomu, aby Piccolomini svého výroku nemusel litovat.


Na naší zemi a lidech, kteří zde žijí, nám záleží. Existuje sociologicky popsaná souvislost mezi celkovým stavem národa a všeobecnou znalostí této Knihy knih. Zájemcům o její poznání chceme cestu k Bibli usnadnit. Chceme ukázat, že Bible je moderní, čtivou knihou, ve které si může s osobním užitkem číst každý člověk. Kde lze nalézt praktický směr a naději pro život.


Trvající zájem o Bibli lze doložit prostým faktem: V každé nové generaci vychází nové překlady, usilující o současný jazyk a srozumitelnou formu. Rok 2009 se výjimečně zapisuje do dějin českých překladů. Vždyť nikdy v historii našeho národa nevyšly tři nové překlady v jediném roce. Překvapivá je prodejnost této knihy - letos (i díky novým překladům) se Bible jistě zařadí mezi nejprodávanější knižní tituly.


Projekt Biblických přednášek biblické.cz přichází v době, kdy lze na internetu nalézt řadu míst, která přinášejí audiozáznamy na Bibli založených výkladů. Zpravidla se jedná o záznamy nedělních kázání nejrůznějších farností, sborů i nezávislých společenství. Poučený zájemce o studium Bible však zjistí, že tyto stránky jsou určeny víceméně pouze pro potřeby společenství, jsou tematicky neúplné a není snadné nalézt konkrétní téma. Zpravidla se nezabývají např. obtížně vyložitelnými místy Bible. Tuto mezeru bychom rádi zaplnili.


Máme ale za sebou mnoho let zkušeností s pořádáním tzv. Biblických hodin v Křesťanském společenství Praha. V devadesátých letech minulého století byly tyto hodiny velice populární. Pravidelná návštěvnost hodně převyšovala sto účastníků. Díky dodnes populárním audiokazetám z té doby lze bez nadsázky říci, že z těchto hodin mělo a dodnes má užitek více než deset tisíc lidí. Na tento základ chceme navázat.


Co nejsrdečněji Vás Zveme na cestu hlubšího porozumění knihy, jež se podílela na formování celé západní civilizace, jak ji dnes známe. Tento projekt může být i Váš. Podělte se s námi o otázky, které Vás zajímají. Obohatíte tak i ostatní návštěvníky Přednášek.


Vítáme Vaše návrhy, co by tento web měl obsahovat i nápady s tématy, o kterých byste rádi na Přednáškách slyšeli.


Ing. Miloš Poborský

vedoucí týmu pořadatelů

 
ProgramProgram.html
Archiv.html
ArchivArchiv.html
O_nas.html
O násO_nas.html

V husitských Čechách zná kdejaká hospodyně Bibli lépe než někteří biskupové.
kardinál Piccolomini

15. století

Ochrana osobních údajůochrana_osobnich_udaju.htmlochrana_osobnich_udaju.htmlshapeimage_9_link_0
http://prahajih.kaes.cz/jih/region/Kudy_k_nam.html
Kudy na přednáškuhttp://prahajih.kaes.cz/jih/region/Kudy_k_nam.html